We Are The World 25 For Haiti

14. března 2010 v 17:20 | Michiko |  Music
Ahooj zlatíčka, zamysleme sa nad touhle písničkou věnovanou pro Haiti - převzatou od Michaela Jackson.... je to vážně něco chtělo se mi brečet.
Společnost Člověk v tísni vyhlásila veřejnou sbírku na pomoc obětem ničivého zemětřesení na Haiti. Katastrofa si podle oficiálních odhadů vyžádala až dvě stě tisíc životů, další desítky tisíc lidí jsou zranění. Zhruba tři miliony obyvatel v zasažené oblasti potřebují přísun pitné vody, potravin, provizorních přístřešků a lékařskou péči.
Společnost Člověk v tísni na místo vypravila pohotovostní lékařský tým a své koordinátory. Přímo na Haiti připravují další projekty, které pomohou lidem postiženým zemětřesením. Prostředky ze sbírky také využivají partnerské organizace z mezinárodní Alliance 2015, jejíž je Člověk v tísni členem, na okamžitou humanitární pomoc a zajištění základních životních potřeb obětí. Přispívat lze přímo na konto sbírky SOS Haiti 4095 4095/0300, prostřednictvím dárcovské sms ve tvaru: DMS SOSHAITI na číslo 87777 nebo přispět okamžitě online přes aplikaci PaySec .

Společnost Člověk v tísni předpokládá, že na Haiti bude působit ještě další dva až tři roky. "Nejdříve začneme pracovat na přechodné pomoci v táborech. Kromě dětských center budeme podle potřeb organizovat přechodné provizorní vyučování. Část získaných prostředků chceme věnovat například na rekonstrukci a obnovu vybraných škol. Peníze ze sbírky pravděpodobně pomohou i s obnovou zdrojů obživy na Haiti. Zejména drobných živností," uvedl ředitel společnosti Šimon Pánek, který se přímo na Haiti zapojil na dva týdny do organizování a plánovaní aktivit organizace Člověk v tísni v oblasti.
Zemětřesení, které zasáhlo Haiti v úterý 12. ledna, dosáhlo sedmého stupně Richterovy škály. V troskách je dvoumilionové hlavní město Haiti Port-au-Prince a jeho okolí. Podle prvních odhadů může mít přírodní katastrofa za následek zhruba dvě stě tisíc obětí. Haiti zažilo nejhorší zemětřesení za poslední dvě století.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Yumi Yumi | Web | 14. března 2010 v 18:22 | Reagovat

nádherný song.. a to, čo sa stalo na Haiti je proste strašne smutné.. :( a inak máš krásny dess.. :)

2 dharma-labels dharma-labels | Web | 23. března 2010 v 13:19 | Reagovat

je to strašné co se tam stalo... chtěla bych tam jet jako dobrovolník. ta písnička je krásná x)

3 Tima-chan ティマーちゃん = twoje lowující SB-čko  :-* Tima-chan ティマーちゃん = twoje lowující SB-čko :-* | Web | 12. dubna 2010 v 21:24 | Reagovat

to jsem ráda že ses ozvala ty moje slunéčko sedmitečné :) vůbec newa že nemáš náladu na blog, ale před af-kem sem zajdi, bude tu výtačka a taky bleskajda na to co bude mít kdo na sobě abych vás pounala :D
nemůžu se dočkat lásenko moje veselá, zatím YANE a měj se kouzelně.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama